O nas

Restauracja Tradycyja – założona z szacunku dla tradycji, stworzona z miłości do jedzenia

 

Nasza historia

Restauracja Tradycyja

Nasza restauracja ulokowana jest w historycznych wnętrzach kamienicy Pinocińskiej znajdującej się w ścisłym centrum dawnej stolicy Polski. Nazwa kamienicy pochodzi od jednego z najznamienitszych właścicieli – urodzonego we Włoszech Hieronima Pinocci, który w XVII wieku zasłynął swoją działalnością polityczną i kulturalną. Włoch został redaktorem pierwszej w Polsce gazety drukowanej pt. „Merkuriusz Polski Ordynaryjny” a także burmistrzem miasta Krakowa i sekretarzem króla Polski, Władsyława IV Wazy.

Z szacunku dla swego unikalnego dziedzictwa Restauracja Tradycyja stała się symbolem przenikania się kultury polskiej i włoskiej.

 

Do dziś w restauracji można spróbować znakomitych dań obu tych kuchni.

Galeria

Ciepła atmosfera

Nasza kuchnia

Poznaj nasze specjały

Polsko-włoskie dziedzictwo kamienicy stało się inspiracją do połączenia dwóch nurtów sztuki kulinarnej. Dzięki temu powstała nasza znakomita kuchnia uwielbiana od lat przez krakowian i przybywających tutaj podróżnych. W restauracji Tradycyja staropolskie przepisy idealnie uzupełniają się smakami słonecznych Włoch. Na naszych stołach królują tradycyjne polskie dania. Zaliczyć do nich możemy takie dania, jak różnego rodzaju pierogi, grzyby czy aromatyczne mięsa. Nie brakuje również włoskich deserów, przystawek, zup i makaronów.

 

Co więcej, Tradycyja daje możliwość spróbowania wyśmienitej pizzy, która robiona jest według włoskiej receptury, dzięki czemu różni się od tej spotykanej w innych miejscach. Musicie koniecznie jej spróbować!

 

W naszej ofercie znajdują się dania dla wszystkich wielbicieli dobrych smaków. Zupy, desery, sałaty, burgery, dania wegetariańskie i mięsne… jest w czym wybierać!

 

Dodatkowo, od poniedziałku do środy w naszej restauracji czekają na Państwa znakomite promocje! Kawa za złotówkę, grzaniec za pięć złotych, a także piwo za trzy złote? Takich promocji nie spotkasz nigdzie indziej w okolicach krakowskiego rynku! Dlatego koniecznie udaj się do naszej restauracji i rozkoszuj się tradycyjnym smakiem naszych potraw!

 

Odwiedź nas i poznaj naszą kuchnię, doświadczając prawdziwej uczty dla zmysłów!