O nas

Restauracja Tradycyja – założona z szacunku dla tradycji, stworzona z miłości do jedzenia

restauracja Tradycyja to niezwykłe miejsce ulokowane w historycznych wnętrzach kamienicy Pinocińskiej, znajdującej się w samym sercu Miasta Królów Polski. Kamienica wywodzi swoją nazwę od jednego z najznamienitszych właścicieli – urodzonego we Włoszech Hieronima Pinocci.

w XVII wieku zasłynął on swoją działalnością polityczną i kulturalną, stając się redaktorem pierwszej w Polsce gazety drukowanej – „Merkuriusza Polskiej Ordynaryjnego”.  Z szacunku dla swego unikalnego dziedzictwa, Restauracja Tradycyja stała się symbolem przenikania się kultury polskiej i włoskiej.

Kuchnia

Polsko-włoskie dziedzictwo stało się dla nas inspiracją do połączenia dwóch nurtów sztuki kulinarnej. W restauracji Tradycyja staropolskie przepisy idealnie komponują się ze smakami słonecznej Italii. Na naszych stołach królują pierogi, grzyby, aromatyczne mięsiwa, uzupełnione ofertą włoskich makaronów, zup, czy deserów. Dodatkową atrakcją jest możliwość skosztowania wyśmienitej pizzy, przygotowywanej w tradycyjnym piecu ulokowanym w jednej z naszych sal. Poznaj naszą kuchnię i doświadcz prawdziwej uczty dla zmysłów!